Paljud Eesti pered on olukorras, kus iga väljaminekut tuleb hoolega kaaluda. Seda siis nii toidupoest ostes, kui ka muude suuremate ostude juures. Näiteks sisustades oma kodu, on tihtipeale vaja ka mööblit uuendada. Alatasa tuleb teha ka valik, mida esmalt osta ja mida hilisemaks jätta. Kummut hind on lauaga võrreldes tavaliselt küll suurem, ent jällegi – kumb on olulisem? Kas laud või kummut? Viimasel on kindlasti rohkem kasutusvariante! Ja kui mööblieseme valik on tehtud, saab hakata otsima konkreetselt sobivat mudelit.

Selleks, et osta kummutid soodus hindadega on tõesti vajalik teha pisut rohkem eeltööd, kui lihtsalt astuda esimesse poodi ja sealt suvalise mööblitükiga väljuda. Tuleb lihtsalt end võimalike valikutega kurssi viia, võrrelda hindasid ja mudeleid ja kvaliteete. Variante selle tegemiseks on palju – soodusmüügid, e-poed, oksjonid.

Odavad kummutid ei tähenda kohe, et tegu on ebakvaliteetse tootega. Hinna määravad lisaks kvaliteedile ka mitmed muud asjaolud. Rääkides kõigepealt materjalist, siis mahagoniga võrreldes on kirsipuidust mööbel soodsam ja kirsipuuga võrreldes saab männipuidust odavad kummutid. Kallima hinna määrab ka detailsem disain, kasutatud viimistlusvahendid ja loomulikult ka kummutite suurus. Soodsad kummutid on tavaliselt ka väiksemad. Mitmeosalised suured ja peegliga kummutid on aga kallimad, sest sinna on läinud nii rohkem materjali kui ka rohkem tööd.

Teiseks variandiks on teise ringi mööbel, mis garanteerib, et kummut hind on nii või naa soodsam. Muidugi tuleb jälgida, et kasutatuna ostetud kummut ei ole kasutuskõlbmatu või lagunemismärkidega. Tähelepanelik tuleb olla plekkide, pehmete kohtade ning halvasti käivate uste ja riiulite suhtes.

Kui väikesed puudused kummuti välimuses ei ole häirivaks, siis kolmanda võimalusena peab olema ise julge. Mööblimüüjatelt tasub uurida, kas mõni väikese tootedefektiga või näidismudeliks olev toode, mis pikalt müügisaalis väljas olnud, on parema hinnaga.

Neljanda võimalusena peab kaaluma, mida sa tegelikult mõtled, kui su mõtetes on kaks sõna: „kummutid soodus“. Mis hetkel on mööbliese soodne? Võtame näiteks suvalise vineerist tehtud kummuti, mille saab kätte väga väikese rahasumma eest ja mis võib tunduda hea valikuna. Aga kui see aastaga laguneb ja vaja uuega asendada, ei ole järsku sääst enam eriti märgatav. Kui aga otsustada osta kvaliteetne täispuidust mööbliese, mis kestab aastaid või isegi aastakümneid, siis on väljaminek ühekordne ja asendusest pole juttugi. Lõpparvestuses saavad soodsad kummutid pigem need, kes otsustavad teise variandi kasuks.