puidust kummut

Home4you puidust kummut PROVENCE 3-sahtli ja 3-uksega

Enne kui hakata veebipoes ringi vaatama, on vaja ära mõõta koht, kuhu plaanid kummutit paigutada. Esiteks aitab see valikut kitsendada ja teiseks ei pea pettunult nentima, et kaua valitud ja ideaalseks hinnatud tammepuidust kummut lihtsalt ei mahu tuppa. Järgmiseks peab mõtlema sellele, millist kummutit vaja on. Mitte ainult see, et eelistatuks on näiteks kummutid puidust, vaid ka kummuti välimus ning kasutamisvõimalused.

Home4you tammepuidust kummut ASPEN

Home4you tammepuidust kummut ASPEN

Erinevatesse tubadesse sobivad erinevad kummutid

Reeglina on kummutid vöökõrgused, kuue kuni üheksa sahtliga. Kuid on ka kummuteid, mis on kõrgemad ja kitsamad ja sobivad seega paremini ruumidesse, kus põrandapinnaga on kitsas käes. Kui toas ei ole kappi või on see imepisike, on tõenäoliselt vaja suuremat kummutit sügavate sahtlitega. Kui aga kapp on olemas ja puudu on riiulitest või öökappidest, on parem lahendus madalam puidust kummut, mille peal saab hoida nii raamatuid, fotosid kui ka mälestusi reisidelt.

Home4you öökapp kummut 5x OPUS, 5-sahtliga

Home4you öökapp kummut 5x OPUS, 5-sahtliga

Mida rohkem otsuseid teed enne, kui hakkad otseselt šoppama, seda lihtsam ja stressivabam kogu ostukogemus on. Lisaks eelmainitud mõõtudele ja oma vajadustele mõtle ka eelarvele ja materjalile ning lõpetuseks värvile ja viimistlusele. Materjal oleks aga esimene, millega alustada.

valge kummut

Home4you valge kummut SAMIRA 3-ukse ja 3-sahtliga

Kummutid puidust, plastist või metallist!

Plasti eeliseks on selle kergus ja mitmekülgsus. Ja kuigi plastist võib teha mitmeid mööbliesemeid, sobivad plastist kummutid reeglina vaid lastetuppa või nukumajja. Metalli võidakse kasutada kummuti raamistikus, et saada unikaalse välimusega disainmööbel, kuid täiesti metallist kummut ei ole just kõige mugavam. On ka teisi variante ja kombinatsioone, ent kõige populaarsem mööblimaterjal on endiselt muidugi puit.

Kummutid täispuidust on mitmekülgsed, vastupidavad ja loodussõbralikud. Puiduliike on maailmas lugematu hulk ning paljud neist on oma omadustega mööbli valmistamiseks ideaalsed. Eestis on kõige populaarsem männipuidust kummut. Männipuit on võrdlemisi odav, nii et täispuidust kummut on kättesaadav ka neile, kelle eelarve on piiratud.

Home4you kummut tammepuidust PHILADELPHIA 160x45xH86cm

Home4you kummut tammepuidust PHILADELPHIA 160x45xH86cm

Kes tahab aga kallemaid lahendusi, võivad vaadata kõvast puidust tehtud lahenduste poole. Eestis on kõvadest puiduliikidest levinud tammepuidust kummut, kuid kes soovib eksootilisemat lahendust, võib kaaluda akaatsiapuust või mahagonist kummutit. Kallis, aga igal juhul imeilus ja kauakestev lahendus.