Enne tagajärgedega tegelema hakkamist ennetage juba neid kummutite asukoha valimisel. Jälgige, et mööbel oleks paigutatud ruumidesse, mille suhteline õhuniiskus on 30 kuni 70%. Kindlasti jälgige, et mööbel ei oleks otse päikese käes ja liiga lähedal küttekehale.
Kummutite hooldamine
Kummutite hooldamisel soovitame jälgida hoolega, kas teil on täispuidust kummut või mitte. Puit on elav materjal ja vananeb aja jooksul. Puidu mustrid ja värvivaratsioonid on iga erineva kummuti puhul unikaalsed. Pragude ja lõhede tekkimine on normaalne nähtus. Küll aga aitavad kena välimust säilitada regulaarne ja stabiilne hooldus. Puidust kummuteid tuleb kaitsta vedelike eest ja vedelikud tuleb kummutile sattudes kohe ära pühkida.
Kummutite puhastamisel puhastage pind pehme ja niiske lapiga. Vajadusel kasutage mitteabrasiivseid erinevatele puitpindadele mõeldud vahendeid ning lisage neid veele. Mööbli värskendamiseks kasutage erinevaid mööblihooldusvahendeid. Pärast puhastusaine kasutamist pese kindlasti puhastatud kummuti pind ka üle puhta pehme lapiga, seejärel kuivata.
Kummutite parandamine
DIY Home and Auto Youtube’i kanal on teinud põhjaliku video sellest, kuidas parandada kummutite sahtleid koduste vahenditega. Tööriistade puudumisel leiab odavad vahendid erinevatest ehituspoodidest.
Kummutite rataste ja muude osade vahetamisel soovitame vaadata esiteks K-Rauta mööblitarvikute kategooriasse. Kategooriast leiate tarvikud alates käepidemetest, hingedest, ratastest kuni mööblikruvideni.
Kummutite põhjalikumateks parandustöödeks soovitame pöörduda professionaalide poole või kaaluda uue kummuti ostmist.
Comments are closed.